RP40-11024DFR/P-HC
- Артикул производителя:
- RP40-11024DFR/P-HC
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-24V 40W
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Current - Output (Max) :
- 833mA, 833mA
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 40 W
- Size / Dimension :
- 2.24" L x 1.00" W x 0.66" H (56.8mm x 25.4mm x 16.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- 6-DIP Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 43V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V