AM50E-4815SZ-K
- Артикул производителя:
- AM50E-4815SZ-K
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 50W
- Approval Agency :
- CE, cULus, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 3.333A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- 50 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.69" H (50.8mm x 25.4mm x 16.3mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V