RP40-1215DG-HC
- Артикул производителя:
- RP40-1215DG-HC
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 40W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 1.4A, 1.4A
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 9-DIP Module
- Power (Watts) :
- 40 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V