RP30-4805SFW/N-HC
Артикул производителя:
RP30-4805SFW/N-HC
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 5V 30W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
6A
Efficiency :
88%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
5V