RP30-2412SEW/N-HC
Артикул производителя:
RP30-2412SEW/N-HC
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 12V 30W
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
87%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-DIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
10V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
12V