RP20-11012DFR/N-HC
Артикул производителя:
RP20-11012DFR/N-HC
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
833mA, 833mA
Efficiency :
88%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 79°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.66" H (50.8mm x 25.4mm x 16.8mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
12V