AM20CWR-2412DZK
- Артикул производителя:
- AM20CWR-2412DZK
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 20W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 833mA, 833mA
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Heat Sink, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.09" L x 1.09" W x 0.65" H (27.6mm x 27.6mm x 16.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 70V
- Voltage - Input (Min) :
- 13V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- -12 ~ 12V