AM50QB-11012S-NZ-K-160
- Артикул производителя:
- AM50QB-11012S-NZ-K-160
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 50W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 4.167A
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 50 W
- Size / Dimension :
- 2.44" L x 1.54" W x 1.21" H (62.0mm x 39.2mm x 30.8mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 66V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V