AM50QB-11003S-NZ-K-160
- Артикул производителя:
- AM50QB-11003S-NZ-K-160
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 3.3V
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- Efficiency :
- Features :
- Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Package / Case :
- Quarter Brick
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.44" L x 1.54" W x 1.21" H (62.0mm x 39.2mm x 30.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Quarter Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 66V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V