RP15-2405DFW/N-HC
Артикул производителя:
RP15-2405DFW/N-HC
Краткое описание:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
1.5A, 1.5A
Efficiency :
82%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
5V