AM30K-1215DZ-K
Артикул производителя:
AM30K-1215DZ-K
Производитель/Бренд:
aimtec
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 2X15V 30W
Производитель :
aimtec
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
1A, 1A
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.60" W x 0.64" H (50.8mm x 40.6mm x 16.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
-15 ~ 15V
Voltage - Output 2 :
15V