ODC75-12SC24
- Артикул производителя:
- ODC75-12SC24
- Производитель/Бренд:
- ETA-USA
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 75W
- Производитель :
- ETA-USA
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Railway
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 6.25A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Half Brick
- Power (Watts) :
- 75 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.59" H (61.0mm x 57.9mm x 15.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Half Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V