MLX160A0XY3-SRZ
- Артикул производителя:
- MLX160A0XY3-SRZ
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- 160A DC/DC CONVERT 0.45-2.0V, MA
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CSA, UL, VDE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 160A
- Efficiency :
- 80.6%
- Features :
- Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Voltage - Input (Max) :
- 14V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V