RP10-2405SAW/P-HC
- Артикул производителя:
- RP10-2405SAW/P-HC
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 10W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus, EAC
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 2A
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 81°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.65" H (25.4mm x 25.4mm x 16.5mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V