REC15-245.1SZ/H3/M
Артикул производителя:
REC15-245.1SZ/H3/M
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
87%
Features :
Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5.1V