REC10-1215SRW/H3/A/M/X2
Артикул производителя:
REC10-1215SRW/H3/A/M/X2
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 15V 10W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
667mA
Efficiency :
86%
Features :
Remote On/Off, OCP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Package / Case :
24-DIP Module, 9 Leads
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V