REM3.5E-0505D/R6/A/SMD
- Артикул производителя:
- REM3.5E-0505D/R6/A/SMD
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 3.5W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 350mA, 350mA
- Efficiency :
- 76%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-SMD Module, 18 Leads
- Power (Watts) :
- 3.5 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.43" H (31.8mm x 20.3mm x 10.9mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 9V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V