REC10-2415SRW/H2/A/M/X2
- Артикул производителя:
- REC10-2415SRW/H2/A/M/X2
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 10W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 667mA
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 75°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V