REM3.5E-2405S/R6/A/SMD/X1
Артикул производителя:
REM3.5E-2405S/R6/A/SMD/X1
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 5V 3.5W
Current - Output (Max) :
700mA
Efficiency :
81%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-SMD Module, 18 Leads
Power (Watts) :
3.5 W
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.43" H (31.8mm x 20.3mm x 10.9mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
6 kV
Voltage - Output 1 :
5V