REM3.5E-1215S/R6/A/SMD
Артикул производителя:
REM3.5E-1215S/R6/A/SMD
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 15V 3.5W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, cURus
Control Features :
Current - Output (Max) :
233mA
Efficiency :
82%
Features :
OCP, OVP, SCP
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-SMD Module, 18 Leads
Power (Watts) :
3.5 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.43" H (31.8mm x 20.3mm x 10.9mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
6 kV
Voltage - Output 1 :
15V