NCT1000N045R050
- Артикул производителя:
- NCT1000N045R050
- Производитель/Бренд:
- NetPower
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.8-5V
- Производитель :
- NetPower
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 45A
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 13-SIP Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 0.39" W x 0.68" H (50.8mm x 10.0mm x 17.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 16V
- Voltage - Input (Min) :
- 8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.8 ~ 5V