AM12TW-4805DZ
- Артикул производителя:
- AM12TW-4805DZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 12W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1.2A, 1.2A
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module
- Power (Watts) :
- 12 W
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.42" H (31.8mm x 20.3mm x 10.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- -5 ~ 5V