AM6TW-4803DH35Z
Артикул производителя:
AM6TW-4803DH35Z
Производитель/Бренд:
aimtec
Краткое описание:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 4.6W
Производитель :
aimtec
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
700mA, 700mA
Efficiency :
79%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-DIP Module, 8 Leads
Power (Watts) :
4.6 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.27" L x 0.84" W x 0.41" H (32.3mm x 21.4mm x 10.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3.5 kV
Voltage - Output 1 :
-3.3 ~ 3.3V