REC5-243.3SRW/H6/C/SMD-R
Артикул производителя:
REC5-243.3SRW/H6/C/SMD-R
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
77%
Features :
SCP
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Package / Case :
24-SMD Module, 18 Leads
Power (Watts) :
5 W
Size / Dimension :
1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
6 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V