IEQ0512D12
- Артикул производителя:
- IEQ0512D12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 5W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 209mA, 209mA
- Efficiency :
- 81%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Package / Case :
- 8-SIP Module, 7 Leads
- Power (Watts) :
- 5 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.86" L x 0.37" W x 0.44" H (22.0mm x 9.5mm x 11.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- 8-SIP
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V