R24P209S/P/X2/R6.4
Артикул производителя:
R24P209S/P/X2/R6.4
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 9V 2W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
222mA
Efficiency :
87%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
7-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
2 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
6.4 kV
Voltage - Output 1 :
9V