RW2-053.3D/SMD
- Артикул производителя:
- RW2-053.3D/SMD
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 250mA, 250mA
- Efficiency :
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 16-SMD Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.95" L x 0.57" W x 0.40" H (24.2mm x 14.5mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 9V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 1 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V