AM5TG-121509DH30-NZ
Артикул производителя:
AM5TG-121509DH30-NZ
Производитель/Бренд:
aimtec
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 15V -9V 5W
Производитель :
aimtec
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
200mA, 200mA
Efficiency :
83%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
24-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.24" L x 0.80" W x 0.40" H (31.6mm x 20.3mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
7V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
-9 ~ 15V