AM6TI-1203DH30Z
- Артикул производителя:
- AM6TI-1203DH30Z
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-3.3V 6W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 909mA, 909mA
- Efficiency :
- 76%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.84" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- -3.3 ~ 3.3V