REC3-053.3SRW/H2/C/SMD-R
Артикул производителя:
REC3-053.3SRW/H2/C/SMD-R
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
900mA
Efficiency :
76%
Features :
SCP
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Package / Case :
24-SMD Module, 18 Leads
Power (Watts) :
3 W
Size / Dimension :
1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Voltage - Input (Max) :
9V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V