DKE10A-05
- Артикул производителя:
- DKE10A-05
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 10W
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1A, 1A
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- OCP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 71°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V