NES1000N30S05
- Артикул производителя:
- NES1000N30S05
- Производитель/Бренд:
- NetPower
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.75-5.5V
- Производитель :
- NetPower
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 30A
- Efficiency :
- 96%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.30" L x 0.53" W x 0.32" H (33.0mm x 13.5mm x 8.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 8.5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.75 ~ 5.5V