NRT1000P010T05
- Артикул производителя:
- NRT1000P010T05
- Производитель/Бренд:
- NetPower
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 1.2-6V
- Производитель :
- NetPower
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 5-SIP Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.42" L x 0.66" W x 0.36" H (10.7mm x 16.8mm x 9.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 14V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 1.2 ~ 6V