AM5T-2418SH35Z
- Артикул производителя:
- AM5T-2418SH35Z
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 18V 5W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 277mA
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module
- Power (Watts) :
- 5 W
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 3.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 18V