AM10CW-2424D-NZ
- Артикул производителя:
- AM10CW-2424D-NZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-24V 10W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 200mA, 200mA
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- -24 ~ 24V