AM1LE-0505SH35-NZ
- Артикул производителя:
- AM1LE-0505SH35-NZ
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 1W
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-SMD Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 1 W
- Size / Dimension :
- 0.50" L x 0.44" W x 0.28" H (12.7mm x 11.2mm x 7.3mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 3.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V