RNM-123.3S/HP
Артикул производителя:
RNM-123.3S/HP
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
303mA
Efficiency :
75%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.33" L x 0.33" W x 0.27" H (8.3mm x 8.3mm x 6.8mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V