IMA0112D12
- Артикул производителя:
- IMA0112D12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 1W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 41.6mA, 41.6mA
- Efficiency :
- 77%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 75°C
- Package / Case :
- 7-SIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 1 W
- Size / Dimension :
- 0.77" L x 0.36" W x 0.42" H (19.5mm x 9.2mm x 10.6mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V