AM1DC-091509DH60Z
- Артикул производителя:
- AM1DC-091509DH60Z
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 33mA, 55mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 7-SIP Module
- Power (Watts) :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 9.9V
- Voltage - Input (Min) :
- 8.1V
- Voltage - Isolation :
- 6 kV
- Voltage - Output 1 :
- -9 ~ 15V