AM3DG-241508DH30-NZ
Артикул производителя:
AM3DG-241508DH30-NZ
Производитель/Бренд:
aimtec
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 15V -8V 3W
Производитель :
aimtec
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus, cURus
Control Features :
Current - Output (Max) :
120mA, 120mA
Efficiency :
81%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
7-SIP Module
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
25.2V
Voltage - Input (Min) :
22.8V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
-8 ~ 15V