IMA0105D12
Артикул производителя:
IMA0105D12
Производитель/Бренд:
XP Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Производитель :
XP Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
41.6mA, 41.6mA
Efficiency :
80%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Package / Case :
7-SIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.77" L x 0.36" W x 0.42" H (19.5mm x 9.2mm x 10.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V