AM2LO-0303DH42ZTR
- Артикул производителя:
- AM2LO-0303DH42ZTR
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 303mA, 303mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- SMD
- Power (Watts) :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.50" L x 0.44" W x 0.27" H (12.7mm x 11.2mm x 6.9mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 3.63V
- Voltage - Input (Min) :
- 2.97V
- Voltage - Isolation :
- 4.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- -3.3 ~ 3.3V