AM1PS-0505SH30JZ
- Артикул производителя:
- AM1PS-0505SH30JZ
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 1W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 82%
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 1 W
- Size / Dimension :
- 0.50" L x 0.40" W x 0.30" H (12.7mm x 10.2mm x 7.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- 8-DIP
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V