FAN4603MM15X
- Артикул производителя:
- FAN4603MM15X
- Производитель/Бренд:
- Fairchild Semiconductor
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 1.5V
- Производитель :
- Fairchild Semiconductor
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 600mA
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- OCP, OTP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-PowerTDFN Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.16" L x 0.10" W x 0.04" H (4.0mm x 2.5mm x 1.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- 6-MLP (4x2.5)
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 2.3V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 1.5V