AM40E-1205SZ-K
- Артикул производителя:
- AM40E-1205SZ-K
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 40W
- Current - Output (Max) :
- 8A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 71°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- 40 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V