RPA150Q-11012SRUW/P
Артикул производителя:
RPA150Q-11012SRUW/P
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 12V 150W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
12.5A
Efficiency :
90%
Features :
Baseplate
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.39" L x 1.54" W x 0.50" H (60.6mm x 39.0mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Quarter Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
170V
Voltage - Input (Min) :
14.4V
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
12V