RP10-11012DRAW
- Артикул производителя:
- RP10-11012DRAW
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- 10W DC/DC-CONVERTER 'POWERLINE'
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, UKCA
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 416mA, 416mA
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 10 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.42" H (31.8mm x 20.3mm x 10.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V