RHV3-1212S/R20
Артикул производителя:
RHV3-1212S/R20
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 12V 3W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Laboratory
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
79%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Package / Case :
16-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.77" L x 0.59" W x 0.67" H (45.0mm x 15.0mm x 17.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
20 kV
Voltage - Output 1 :
12V