BTA05-12W06D
- Артикул производителя:
- BTA05-12W06D
- Производитель/Бренд:
- Bellnix Co., Ltd.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 1.4W
- Производитель :
- Bellnix Co., Ltd.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 60mA, 60mA
- Efficiency :
- 79%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 1.4 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.66" L x 0.65" W x 0.33" H (16.8mm x 16.6mm x 8.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 9V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 12V