PCN1-S12-D12-S
- Артикул производителя:
- PCN1-S12-D12-S
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 1W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- EN
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 42mA, 42mA
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 6-SIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.5mm x 7.2mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- 55032 Class A
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V